4.7
(412)

کلینیک فوق تخصصی دیسک کمر و گردن

خانه درد برای درمان انواع دردهای حاد و مزمن ماهیچه‌ای– استخوانی، مفصلی، سرطانی و… تأسیس شده‌ است. پزشکان فوق ‌تخصص درد در کلینیک‌های درد، درد بیمار را درمان کرده یا به اندازه‌ای کاهش می‌دهند تا هرچه بیشتر به توانایی پیشین خود بازگشته و شرایط زندگی راحت‌تری برای بیمار فراهم شود.

در خانه درد، نخست پزشکانِ فوق‌ تخصص درد با انجام ارزیابی و معاینهٔ دقیق، علت را شناسایی کرده و سپس تلاش می‌کنند با ترکیبی از درمان‌های دارویی، درد بیمار را کاهش دهند و درصورت نیاز، با تغییر میزان و نوع داروی مصرفی، نتیجه بهتری ایجاد کنند. در صورت نرسیدن به نتیجه مناسب، گام بعدی جراحی (باز یا بسته) است.

مشاوره رایگان با کادر درمانی کلینیک

خانه درد مدرن ترین و پیشرفته ترین کلینیک ارائه دهنده ی خدمات فوق تخصصی به بیماران داخل و خارج از کشور در زمینه ستون فقرات، ارتوپدی و درد

کلینیک تخصصی دیسک کمر و گردن

فتق دیسک کمر که ما در اصطلاح عامیانه به آن دیسک کمر می‌گوییم به مشکلی اشاره دارد که در آن یکی از بالشتک‌هایی که بین مهره‌های ستون فقرات وجود دارند دچار بیرون‌زدگی شده باشد. متاسفانه امروزه با توجه به وجود بی‌تحرکی در سبک زندگی بسیاری از افراد، فتق دیسک ستون فقرات به بیماری شایعی تبدیل شده است. اما پیشرفت‌های پزشکی چند دهه اخیر تاکنون توانسته است تا حدود زیادی بیماران مبتلا به دردهای مزمن کمری و گردنی را یاری رساند. ما نیز در مجموعه کلینیک خانه  درد سعی داریم تا با معرفی بهترین متخصص دیسک کمر در بهترین کلینیک فوق تخصصی دیسک کمر و گردن به شما بیماران عزیز کمک کنیم.

کلینیک خانه درد با مجموعه‌ای از پزشکان متخصص در زمینه‌های مختلف از جمله درمان دیسک کمر بدون جراحی، درمان پارگی دیسک کمر، درمان دیسک کمر با لیزر، درمان آرتروز کمر و درمان آرتروز گردن به هموطنان عزیز خدمت‌رسانی می‌کند.

فرض کنید زمان آن رسیده که شما به پزشک مراجعه کنید و دیسک کمر خود را معالجه کنید. اولین مشکلی که با آن رو به رو خواهید شد این است که، با توجه به اهمیت و حساسیتی که بیماری شما دارد، یک انتخاب مناسب برای مشکل شما چه کسی است؟ چگونه می توانیم بهترین متخصص دیسک کمر در تهران را نسبت به بقیه تشخیص دهیم. همین ابتدای کار بهتر است بگوییم که برای تشخیص و مراجعه به بهترین دکتر دیسک کمر در تهران، هرگز اطلاعات موجود در فضای مجازی و تبلیغات را ملاک قرار ندهید. این موارد می توانند فقط در حد شناخت و کلیت به شما کمک کنند

روند زیر به طور معمول برای تشخیص بیماری دیسک تحلیل رفته استفاده می شود:

  1. شرح حال پزشکی که شامل جزئیات علائم فعلی و گذشته ی مربوط به درد گردن یا کمردرد می باشد از بیمار گرفته می شود، از جمله هنگام شروع درد، تکرر درد، شدت درد و تأثیر آن بر تحرک. شرح حال پزشکی ممکن است شامل اطلاعاتی در مورد خواب و عادتهای غذایی، میزان ورزش و سطح فعالیت و نحوه کاهش یا بدتر شدن علائم توسط فعالیت یا وضعیت بدن نیز باشد.
  2.  یک معاینه فیزیکی انجام می شود که ممکن است شامل بررسی حس در امتداد ستون فقرات به دلیل ناهنجاری ها، تست رفلکس و یا طیف وسیعی از تست های حرکتی باشد که شامل خم شدن ستون فقرات به جلو، عقب یا طرفین باشد.
  3.  ممکن است در برخی موارد انجام تصویربرداری برای یافتن یا تأیید تشخیص نیاز باشد. اسکن ام آر آی معمولاً برای فرسایش دیسک مورد استفاده قرار می گیرد، که می تواند کمبود آب در دیسک، شکاف در دیسک یا فتق دیسک را نشان دهد.

کمبود آب در دیسک ممکن است به عنوان یک دیسک سیاه دیده شود، زیرا در اسکن ام آر آی تیره تر به نظر می رسد.

به دنبال بهترین کلینیک برای درمان دردهای شبانه خود هستید…

با ما تماس بگیرید

چه خدماتی در کلینیک فوق تخصصی دیسک کمر و گردن ارائه می‌شود؟

در کلینیک فوق تخصصی دیسک کمر و گردن خانه درد شما می‌توانید انواع دردهای موثر بر روی ستون فقرات کمری و گردنی که ناشی از مشکلات مختلف، به‌خصوص بیرون زدگی دیسک است را درمان کنید. همان‌طور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین علل ایجاد درد در ناحیه کمر، فتق دیسک بین مهره‌های ستون فقرات است. در مجموعه ما می‌توانید با بهترین جراح کمر در ایران مشورت کرده و مناسب‌ترین شیوه درمانی را جهت رفع مشکلاتی مانند آرتروز و دیسک برای خود انتخاب کنید. ضمن این که می‌توانید از مشاوره‌های تخصصی ما در زمینه عمل لیزری دیسک کمر نیز بهره‌مند شوید.

پزشک ممکن است در گام اول برای درمان مشکلات دیسک کمر و درد ناشی از فتق دیسک، روش‌های درمانی غیر جراحی از جمله استراحت کوتاه مدت، استفاده از داروهای ضد التهابی برای کاهش تورم، استفاده از داروهای ضد درد برای کنترل درد، ورزش درمانی یا تزریق استروئید اپیدورال را تجویز کند. اگر به شما گفته شده است كه استراحت كنید؛ حتما دستورالعمل پزشك خود را در مورد مدت ماندن ماندن در رختخواب رعایت كنید.

داروهایی که برای کنترل درد استفاده می‌شوند، ضد درد یا همان مسکن نام دارند. بیشتر دردهای موثر بر روی ستون فقرات را می‌توان با استفاده از داروهای خارج از نسخه مانند آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن یا استامینوفن درمان کرد. اگر درد مداوم و شدیدی دارید، پزشک ممکن است برای مدت کوتاهی داروهای مخدر برای‌تان تجویز کند. بعضی اوقات اما نه در اغلب موارد، دکتر شل کننده‌های عضلانی را تجویز می‌کند. با این وجود فقط باید داروهای مورد نیاز و تجویز شده توسط دکتر متخصص کمر درد را مصرف کنید. زیرا مصرف بیشتر این داروها به بهبودی سریع‌تر کمک نمی‌کند؛ و حتی ممکن است باعث عوارض جانبی ناخواسته مانند یبوست، خواب آلودگی و اعتیاد شود. تمام داروها را باید طبق دستورالعمل مصرف کنید. حتماً در مورد هر نوع دارویی که مصرف می‌کنید، حتی داروهای ساده و خارج از نسخه و مکمل‌ها با پزشک مشورت کنید.

داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) همان کارکرد مسکن‌ها را دارند و برای کاهش تورم و التهاباتی که در نتیجه فتق دیسک ایجاد می‌شوند، مفید هستند. این داروها شامل آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن و انواع داروهای تجویزی می‌باشند. اگر پزشک به شما داروی ضد التهابی داده است؛ باید مراقب عوارض جانبی آن مانند ناراحتی معده باشید. برای جلوگیری از ایجاد هرگونه مشکل احتمالی که با مصرف بلندمدت این داروها ایجاد می‌شوند؛ باید داروهای خارج از نسخه را حتما تحت نظر پزشک استفاده کنید.
داروهای دیگری نیز وجود دارند که خاصیت ضد التهابی داشته و برای درمان دیسک کمر و درمان کمر درد مفید هستند. داروهای کورتیکواستروئیدی که به صورت خوراکی یا تزریقی استفاده می‌شوند؛ به دلیل اثرات ضدالتهابی بسیار قدرتمند خود، گاهی اوقات برای درد شدید کمر و پا تجویز می‌شوند. کورتیکو استروئیدهایی مانند‌ NSAID ها می‌توانند عوارض جانبی داشته باشند. بنابراین باید در مورد خطرات و فواید مصرف این داروها با پزشک مشورت کنید. در صورت ابتلا به درد شدید پا، تزریق اپیدورال ممکن است توصیه شود. این روش درمانی به معنی تزریق کورتیکواستروئید به فضای اپیدورال (ناحیه اطراف عصب نخاعی) است که باید توسط پزشک متخصص انجام شود.

تماس با کلینیک تخصصی دیسک کمر و گردن خانه درد

خانه درد مدرن ترین و پیشرفته ترین کلینیک ارائه دهنده ی خدمات فوق تخصصی به بیماران داخل و خارج از کشور در زمینه ستون فقرات، ارتوپدی و درد

به این صفحه چند امتیاز میدی؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید!

میانگین رتبه 4.7 / 5. 412

تماس فوری
02126702935